Zapraszamy na XIII Memoriał im. Stefana Karmelity

Memoriał im. Stefana Karmelity odbywa się od 2009 roku. Jest to turniej hokeja na trawie dla dzieci. Mecze rozgrywane są na boisku do hokeja na trawie przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach. Boisko od 2018 roku ma swojego patrona – Stefana Karmelitę, kiedy to podczas jubileuszowego, X memoriału, nadano jego imię temu obiektowi i odsłonięto tablicę pamiątkową. Stefan Karmelita był pedagogiem, wychowawcą, samorządowcem i przede wszystkim założycielem sekcji hokeja na trawie. W latach młodości był zawodnikiem Stelli Gniezno i Budowlanych Katowice. Potem skończył katowicki AWF i podjął pracę w tarnogórskiej Szkole Podstawowej nr 8.

Początki hokeja na trawie w Tarnowskich Górach sięgają roku 1984, kiedy to z inicjatywy Stefana Karmelity powołano sekcję przy KKS Śląsk. Dziesięć lat później, na skutek trudności finansowych i personalnych, doszło do jej rozwiązania. Szukający rozwiązania sympatycy hokeja na trawie niebawem reaktywowali sekcję przy KS Zamet Strzybnica, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzikami w klasach sportowych Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach. Pod koniec 1997 roku powołano Uczniowski Klub Hokeja na Trawie Ósemka. Obecnie klub istnieje pod nazwą UKS Ósemka Tarnowskie Góry i kontynuuje tradycje swojego założyciela i patrona swojego boiska.

Memoriał jest imprezą organizowana przez tarnogórską Ósemkę przypominającą postać Stefana Karmelity, wieloletniego propagatora hokeja na trawie i założyciela tarnogórskiego klubu. Wynik jest jednak tutaj na drugim planie. Chodzi głównie o przyciągnięcie dzieci do tej dyscypliny, stąd charakter prawie pikniku. Radości ze strzelonych bramek jest co niemiara. Rywalizacja w grach zespołowych jest potrzebna, bo inaczej nie ma motywacji do treningu.

Zapraszamy wszystkich już w najbliższy weekend 11-12 czerwca. Startujemy w sobotę o godz. 10:00, oraz w niedzielę – również o 10:00.

Memorial_Karmelity