Za nami weekend z hokejem w 1 Lidze

W minioną sobotę rozegrana została 8 kolejka 1 Ligi Hokeja na Trawie, w ramach której nasi seniorzy udali się do Stęszewa na mecz z miejscową drużyną KS Lipno.

Był to bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, gdyż każdy wywalczony punkt przybliżał nas do 3 miejsca.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry stawiła się w Stęszewie w dość licznym składzie, co z pewnością cieszyło trenera Andrzeja Micała, który dzięki temu miał szerokie pole manewru co do ewentualnych zmian w trakcie meczu.

Ciężko przepracowany okres przygotowawczy do rundy wiosennej zaprocentował na boisku.

Połączenie doświadczenia oraz młodości przyniosło efekt w postaci wywalczonych 3 punktów na boisku rywala.

Każdy z zawodników dał z siebie w tym meczu 100%. Było widać zgranie zespołu, UKS Ósemka zagrała jako kolektyw.

KS Lipno Stęszew - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 0:4 (0:0, 0:1, 0:1, 0:2)

Bramki strzelali:

- Adam Szołtysek (30' - 0:1, 35' - 0:2)

- Dominik Karulak (48' - 0:3)

- Mateusz Ochman (50' - 0:4)

- Damian Drygała

- Mateusz Ochman

- Kamil Pielewski

- Jan Kochel

- Kamil Kiełbasa

- Aleksander Wasilewski

- Kevin Prokop

- Dawid Stasiowski

- Dominik Karulak

- Adam Szołtysek

- Adam Ziaja

- Pedro Carton Wrębel

- Sebastian Gralla

UKS Ósemka TG

Przed nami jeszcze dwie kolejki II rundy. Najbliższa zostanie rozegrana 1 kwietnia, jednak nasi laskarze będą mieli czas na odpoczynek, gdyż mecz tej kolejki z drużyną LKS Gąsawa został rozegrany awansem 25 września 2022r.

Ostatnia kolejka II rundy odbędzie się 15 kwietnia. UKS Ósemka Tarnowskie Góry rozegra wtedy mecz wyjazdowy z drużyną MKS Środa Wielkopolska.

Aktualna tabela 1 Ligi po 8 kolejkach:

www.pzht.pl

Zdjęcia z meczu znajdziecie w zakładce GALERIA

KS Lipno Stęszew - UKS Ósemka TG 25.03.2023r.