Za nami ostatnie mecze naszych laskarzy

Dobiegła końca runda jesienna w rozgrywkach hokeja na trawie dla naszych zespołów.

Juniorzy młodsi raz seniorzy rozegrali ostatnie mecze na boiskach trawiastych w tym roku.

Nasi młodzi laskarze, podopieczni Aleksadndra Szewerdy, swój ostatni mecz w tym roku rozegrali na boisku kompleksu sportowego SIEMION w Siemianowicach Śląskich.

Udanie zakończyli zmagania w tym roku, pokonując miejscowy HKS wynikiem 3:0.

HKS Siemianowiczanka - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 0:3 (0:2, 0:0, 0:0, 0:0)

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry zdobyli:

- Filip Wrodarczyk (0:1 - 2')

- Jakub Laksa (0:2 - 4')

- Maksymilian Kaczmarek (0:3 - 32')

UKS Ósemka Tarnowskie Góry zagrała w składzie:

- Mariusz Skiba

- Jakub Kulik

- Adam Kliner

- Mateusz Warzycha

- Mateusz Nowak

- Błażej Zaleski

- Konrad Kania

- Filip Wrodarczyk

- Maksymilian Kaczmarek

- Antoni Frączek

- Bartłomiej Skiba

- Michał Warzycha

- Błażej Hadera

- Jakub Laksa

- Olivier Parada

Zespół seniorów, rozgrywał swoje spotkanie w ramach 1 Ligi Hokeja na Trawie, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach.

W ostatniej kolejce tej rundy podejmował v-ce lidera tabeli - zespół KS Lipno Stęszew, który nad naszą drużyną miał tylko 3 punkty przewagi.

Pomimo ulewnego deszczu tuż przed rozpoczęciem tego meczu, na trybunach nie zabrakło sympatyków naszego zespołu, którzy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem głośno rozpoczęli doping rozgrzewającym się zawodnikom.

Było pewnym więc, iż tym meczu będziemy mieli 12-go zawodnika! A jako, że dzięki temu "graliśmy w przewadze", końcowy wynik mógł być tylko jeden - wygrana!

Tak się też stało i po ostatnim gwizdku zawodnicy z Lipna schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami, a nasi hokeiści mogli cieszyć się z pozycji v-ce lidera tabeli na koniec rundy jesiennej, które odebrali gościom dzięki wygranej.

Trener Andrzej Micał nie ukrywał radości po wygranej i cieszył razem z zawodnikami.

"Dziękuję drużynie za mecz. Nie był to łatwe spotkanie, ale dali radę. Gratuluję walki na boisku, mimo tak śliskiej nawierzchni. Obrona dwoiła się i troiła, pomoc nadganiała, a atak parł do przodu, Fajne kontry do zdobycia bramki, był zespół, były zachowane formacje i był bramkarz tam gdzie powinien. Gratulacje dla wszystkich. Dziękuję chłopakom, mamy 9 punktów i myślę, że dzięki takiej grze zespołu baraże o Hokej Superligę są jak najbardziej realne. Jak zwykle wszystko w rękach drużyny - liczy się wszystko - dobrze zagrany mecz, ale przede wszystkim frekwencja na treningach oraz na meczach wyjazdowych. Jak jesteśmy w komplecie, to naprawdę jesteśmy groźni. Musimy o tym pamiętać, bo satysfakcja jest ogromna jak wygrywacie! Brawo Wy!"

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - KS Lipno Stęszew 5:2 (2:0, 0:1, 1:1, 2:0)

Bramki dla UKS Ósemka:

- Mateusz Ochman (1:0 - 5', 4:2 - 52')

- Adam Cieślik (2:0 - 7')

- Adam Szołtysek (3:2 - 36')

- Aleksander Wasilewski (5:2 - 57')

- Jacek Tomaszewski

- Mateusz Ochman

- Wojciech Laksa

- Adam Ziaja

- Adam Cieślik

- Aleksander Wasilewski

- Adam Budny

- Dawid Stasiowski

- Dariusz Masłyka

- Dominik Karulak

- Sebastian Gralla

- Kevin Majchrzak

- Adam Szołtysek

- Jakub Tomaszewski

- Kevin Prokop

- Aleksander Szewerda

Gratulacje dla chłopaków i trenerów za dwa wspaniałe zwycięstwa!

Dziękujemy kibicom za wspaniały doping!

Zdjęcia z meczu 1 Ligi znajdziecie w zakładce GALERIA lub pod linkiem poniżej:

UKS Ósemka TG - KS Lipno Stęszew 28.10.2023r.

Transmisję na żywo meczu seniorów przeprowadził dla nas Michał Kołodziej