XIV Memoriał im. Stefana Karmelity za nami

W miniony weekend, 16-17 września, na boisku do hokeja na trawie przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach odbył się dwudniowy

XIV Memoriał im. Stefana Karmelity w hokeju na trawie w kategorii dzieci.

Memoriał jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Nasz klub, przypominającą postać Stefana Karmelity - wieloletniego propagatora hokeja na trawie i założyciela tarnogórskiego klubu.

W turnieju wzięły udział drużyny z klubów:

Wszystkie mecze były zacięte i dostarczyły mnóstwo emocji zarówno młodym zawodnikom i zawodniczkom, jak i ich rodzicom oraz kibicom, którzy w licznej grupie gorąco dopingowali młodych adeptów hokeja na trawie!

Wynik w całym turnieju nie był najważniejszy, a Memoriał miał charakter pikniku, którego celem jest przyciągnięcie dzieci do dyscypliny sportu jaką jest hokej na trawie.

Rywalizacja była na boisku, a poza nim - dobra zabawa, uśmiechnięte twarze i mnóstwo radości!

Końcowa klasyfikacja nie była najważniejsza, gdyż wszyscy uczestnicy imprezy są zwycięzcami i każdy otrzymał pamiątkowy medal!

Dodatkowo każda drużyna otrzymała upominki ufundowane przez naszych sponsorów.

Pamiątkowe medale, upominki oraz statuetki upamiętniające XIII Memoriał im. Stefana Karmelity wręczyli przedstawiciele sponsorów oraz zaproszeni goście.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy!

Jednak nie samym hokejem człowiek żyje - podczas XIV Memoriału im. Stefana Karmelity było szereg dodatkowych atrakcji dla wszystkich, co sprawiło, że turniej hokeja dla dzieci nabrał charakteru pikniku i stał się prawdziwą rodzinną zabawą!

Oprócz gry w hokeja był również czas na zabawę - zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci - czyli dmuchańce oraz Bumper Ball.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Były pokazy wozów strażackich i policyjnych.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Serdecznie dziękujemy Panom strażakom i policjantom za zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci!

Z myślą o małych fanach motoryzacji, lokalni miłośnicy dwóch kółek zaprezentowali im swoje motocykle. Nie lada gratkę mieli także wielbiciele extra samochodów, gdyż dzięki uprzejmości firmy AMERYKANIEC mieliśmy okazję podziwiać piękne samochody. Dziękujemy za tę inicjatywę i radość sprawioną swoją obecnością!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Również miłośnicy czworonogów znaleźli coś dla siebie! Dzięki uprzejmości Triggers Flyball Team mogliśmy oglądać psiaki w akcji!

Zaprezentowali nam oni flyball - czyli wyścigi równoległe psich sztafet. Pokaz ten był jednocześnie ostatnim treningiem czworonogów, przed Mistrzostwami Polski.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na zawodach!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Dla tych, którym mało było sportu, przygotowaliśmy boiska do badmintona oraz mini-hokeja. Jak widać, nie stały one puste, gdyż w przerwach między meczami hokeja dzieciaki chętnie z nich korzystały.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Oczywiście sport - sportem, ale jeść trzeba! Zadbaliśmy również o to! Woda, herbata, grill, kanapki - wszystkiego było pod dostatkiem.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Dzieci lubią słodycze, ich rodzice kawę. Więc i tego mogło nie zabraknąć! A skoro tak, to powierzyliśmy to zadanie fachowcom. Nad bezpieczeństwem, aby nie zabrakło kawy, czekolady, zimnej lemoniady, gorącego popcornu, waty cukrowej i orzeźwiającej mrożonej kawy czuwało Pogotowie Kawowe Gatto Nero!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Duży wkład w organizację i pomoc przy tej imprezie mieli rodzice naszych małych sportowców z sekcji sportowych naszego klubu UKS Ósemka Tarnowskie Góry.

Bez nich nie dalibyśmy rady! Dziękujemy za poświęcony czas i pomoc!

Mamy nadzieję, że był to dla wszystkich fantastycznie spędzony czas i wrócicie do Nas za Rok!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć: dzieciom, trenerom, rodzicom, sponsorom.

Na zakończenie XIV Memoriału im. Stefana Karmelity na ręce przedstawicieli sponsorów przekazane zostały okolicznościowe upominki oraz otrzymali pamiątkowe medale.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji XIV Memoriału im. Stefana Karmelity.

Obszerna fotorelacja dostępna w zakładce GALERIA

XIV Memoriał im. Stefana Karmelity 16-17.06.2023r.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Nawiedzony Fotograf oraz Pani Joanny Wuckiej-Biały - dziękujemy!