Przejdź do treści

Seniorzy rozpoczęli sezon ligowy na hali

Nasz drużyna seniora zainaugurowała rozgrywki halowe w 1 Lidze Hokeja na Trawie.

W sobotę, 17 grudnia, na Hali Sportowej w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich odbył się I turniej 1 Ligi w grupie B (śląskiej).

Nasz zespół rozegrał dwa mecze zdobywając 3 punkty.

W pierwszym meczu turnieju UKS Ósemka Tarnowskie Góry zmierzyła się z gospodarzami - HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Pomimo szybko zbytej bramce przez zespół HKS w I kwarcie, nasi laskarze konsekwentnie wywiązywali się z założeń taktycznych.

Efektem tego była zdobyta wyrównująca bramka na początku II kwarty przez rozgrywającego naszego zespołu, Dariusza Masłykę. Stracony gol podziałał motywująco na zespół gospodarzy, którzy już po minucie ponownie wyszli na prowadzenie.

Jak mawia przysłowie: "dobre złego początki". Po zdobyciu bramki przez nasz zespół, nie tylko straciliśmy kolejną bramkę, lecz także z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić zdobywca, jak się później okazało jedynej bramki dla naszej drużyny, Darek Masłyka. Jakby tego było mało, tuż po przerwie, na początku III kwarty straciliśmy kolejnego zawodnika. Tym razem kontuzja wyeliminowała z gry filar naszej obrony, czyli Pawła Karmelitę.

Zespół HKS'u poczuł "wiatr w żagle", notując kolejne trafienie w tym spotkaniu. Dalsza część meczu to "obrona Częstochowy" w wykonaniu naszych zawodników, spowodowana osłabieniem podstawowego składu drużyny. Zawodnikom HKSu udało się pokonać naszego bramkarza jeszcze raz, w drugiej minucie IV kwarty. Heroiczna postawa naszych zawodników nie pozwoliła na powiększenie rozmiarów porażki w tym meczu.

HKS Siemianowiczanka Siemianowice Ślaskie - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 4:1 (1:0, 1:1, 1:0, 1:0)

Kolejnym rywalem UKS Ósemka Tarnowskie Góry podczas tego turnieju był zespół KS Polonia Skierniewice.

Obydwie drużyn znają się znakomicie z rozgrywek ligowych na trawie, jednakże rozgrywki halowe rządzą się zupełnie innymi prawami.

Tak też było i tym razem, gdzie zespół z województwa łódzkiego rozpoczął to spotkanie "z wysokiego C".

Zawodnicy ze Skierniewic skrzętnie wykorzystali braki kadrowe w naszej drużynie spowodowane kontuzjami w pierwszym meczu turnieju zdobywając w I kwarcie 3 bramki.

Druga kwarta była już bardziej wyrównana, gdzie obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce. Na przerwę zespół KS Polonii schodził z prowadzeniem 4:1.

Wynik nie napawał optymizmem, a na twarzach naszych laskarzy możne było zauważyć rozgoryczenie rezultatem, na wpływ którego miał z pewnością brak dwóch podstawowych graczy naszego zespołu.

Przed rozpoczęcie drugiej części gry, trener naszej drużyny - Andrzej Micał, próbował zmotywować naszych zawodników. Dwoił się i troił przy ławce rezerwowych omawiając taktykę na kolejne kwarty. Jak się okazało w końcowym rozrachunku, jego starania przyniosły oczekiwany efekt. Nasz zespół - UKS Ósemka Tarnowskie Góry - trafiał dwukrotnie w III i w IV kwarcie i mógł cieszyć się ze zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie.

KS Polonia Skierniewice - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 4:5 (3:0, 1:1, 0:2, 0:2)