Przejdź do treści

Koniec eliminacji HMP juniorów młodszych

W Siemianowicach Śląskich odbył się ostatni turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Przed rozpoczęciem zawodów liderem tabeli była drużyna UKS Orlęta Sosnowiec, jednakże wszystkie zespoły zachowywały szanse na wygranie grupy i awans do turnieju finałowego.

Turniej rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Aleksandra Szewerdy. Wygrana z HKS Sieminowice pozwoliła realnie myśleć o walce o awans do finałów.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - HKS Siemianowiczanka 3:1 (0:0, 0:0, 2:1, 1:0)

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Adam Kliner (1:0 - 22', 2:1 - 28')

- Mateusz Nowak (3:1 - 32')

Jednakże już w kolejnym meczu, zespół z Sosnowca, wygrywając 14:1 z HKS Siemianowice, udowodnił swoją dominację w tych rozgrywkach, jednocześnie zawieszając bardzo wysoko poprzeczkę naszym chłopakom.

O awansie do finałów Halowych Mistrzostw Polski decydował ostatni mecz turnieju, pomiędzy UKS Ósemka Tarnowskie Góry a UKS Orlęta Sosnowiec.

Nasza drużyna musiała wygrać z ekipą z Sosnowca... minimum 18-oma bramkami. W sporcie wszystko jest możliwe, jednakże nie tym razem.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron wiadomy już było, iż z dobrze grającym w obronie przeciwnikiem nie uda się zdobyć tylu bramek.

Lekkie rozluźnienie w III kwarcie spowodowało, że straciliśmy szybkie 2 bramki. W odpowiedzi nasi chłopcy zdobyli kontaktową bramkę, ale to wszystko na co było stać nasz zespół w tym meczu. Ostatnie słowo należało do zawodników UKS Orlęta Sosnowiec, którzy w IV kwarcie zdobyli kolejną bramkę, ustalając tym sposobem wynik meczu i zapewniając sobie prawo do gry w turnieju finałowym o Halowe Mistrzostwo Polski.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - UKS Orlęta Sosnowiec 1:3 (0:0, 0:0, 1:2, 0:1)