Przejdź do treści

Finały Mistrzostw Polski Kobiet w sezonie 2021/22

W miniony weekend 25-26 czerwca rozegrane zostały najważniejsze mecze w hokeju na trawie w Polsce w sezonie 2021/22.

Turniej finałowy odbył się w Poznaniu na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27.

Najbardziej interesującym nas wydarzeniem była rywalizacja o trzecie miejsce Mistrzostw Polski Kobiet pomiędzy UKS Ósemka Tarnowskie Góry a UKS Orient II Łozina.

UKS_TG

UKS_TG

W rozegranym dwumeczu o brązowy medal lepsze okazały się zawodniczki z UKS Orient II Łozina.

Pierwszy mecz o 3 miejsce został rozegrany w sobotę, 25 czerwca, a zwycięzcą tego pojedynku był zespół z Łoziny,

który wygrał 2:0 (0:0), (1:0), (0:0), (1:0).

Rewanżowy mecz rozegrany został w niedzielę, 26 czerwca, w samo południe. Niestety nie udało się odrobić strat,

mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0), (0:0), (0:1), (1:0).

Nasze zawodniczki w meczu rewanżowym pokazały się z jak najlepszej strony, podejmując walkę z drużyną UKS Orient II Łozina. Pierwsze dwie kwarty były naprawdę wyrównane.

Wynik został otwarty w 3-ej kwarcie przez laskarki z Łoziny. Jednakże nasz zespół wykazał ogromną wolę walki o najniższy stopień podium i dążył do zmiany wyniku. Udało się to w 4-ej kwarcie, kiedy to w po faulu na Kornelii Marek w półkolu strzałowym przez bramkarkę zespołu z Łoziny, Dominikę Nowicką, podyktowany został rzut kary.

Do piłki podeszła Natalia Kasperczyk i pewnie umieściła piłkę w bramce! Do końca meczu pozostało 10min 30sec i nasz zespół walczył do ostatniego gwizdka o korzystny dla siebie rezultat.

Niestety więcej bramek nie padło, mecz zakończył się remisem, i to zespół UKS Orient II Łozina mógł cieszyć się w końcowym rozrachunku z brązowego medalu w sezonie 2011/22.

Gratulujemy laskarkom z UKS Orient II Łozina zdobycia 3-go miejsca Mistrzostw Polski Kobiet w sezonie 2021/22.