Przejdź do treści

Fantastyczny weekend naszych laskarzy w 1 Lidze

To był naprawdę udany weekend w wykonaniu naszej drużyny!

 

Do Tarnowskich Gór przyjechała drużyna UKH Start 1954 Gniezno, aby rozegrać dwumecz w ramach 2 oraz awansem 8 kolejki ligowej.

 

Wiadomym było, iż obydwie drużyny będą walczyły do ostatniego gwizdka, gdyż przystępowały do tej rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym, po przegranych swoich pierwszych meczach w tym sezonie i każda będzie chciała zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotnie późne popołudnie, a mecz rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Bardzo uważna gra w obydwu formacjach obronnych oraz dobra postawa bramkarzy wpłynęła na bezbramkowy remis po pierwszych 30 minutach.

W przerwie spotkania, trener Andrzej Micał przekazał swoim podopiecznym swoje spostrzeżenia i wnioski wyciągnięte z obserwacji gry naszych rywali w pierwszej połowie. Okazały się one trafione w punkt, gdyż obraz gry naszych laskarzy po rozpoczęciu III kwarty uległ zmianie i już w 2 minucie po wznowieniu meczu UKS Ósemka Tarnowskie Góry objęła prowadzenie.

Okazało się, iż ta część spotkania w całości kontrolowana była przez nasz zespół i po kolejnych 6 minutach prowadziliśmy już 3:0. Ostatnia część spotkania to spokojna gra Ósemki przy dość bezpiecznym prowadzeniu. Gościom udało się zdobyć honorowe trafienie po zagraniu z krótkiego rogu, jednak więcej bramek już nie padło.

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - UKH Start 1954 Gniezno 3:1

 

Bramki dla UKS Ósemka:

- Adam Cieślik (1:0 - 32')

- Adam Szołtysek (2:0 - 37')

- Mateusz Ochman (3:0 - 38')

 

W niedzielne przedpołudnie drużyny ponownie stanęły na przeciwko siebie, aby rozegrać awansem mecz 8 kolejki.

 

Ósemka podbudowana sobotnim zwycięstwem nad zespołem, który w poprzednim sezonie występował w Hokej Superlidze, liczyła na kolejne zwycięstwo. Zespół z Gniezna natomiast szukał w tym meczu okazji do rewanżu za wczorajszą porażkę.

 

Pierwszy gwizdek zabrzmiał równo o godz. 10:00. Od początku spotkania było widać, że obydwa zespoły odczuwają trudy wczorajszego meczu.

Wynik otworzył tak jak w sobotę - Adam Cieślik, wykorzystując w 6 minucie podyktowany rzut karny. Ofensywna gra obydwu drużyn powodowała, iż akcje raz po raz przenosiły się z jednego półkola strzałowego do drugiego. Jednak obydwoje golkiperzy znakomicie spisywali się w tym meczu lub na drodze piłki do bramki stawały słupki i poprzeczki.

W 53 minucie wynik był identyczny jak w poprzednim spotkaniu - UKS Ósemka prowadziła już 3:0. Dało się zauważyć rozluźnienie wśród naszych graczy, a trener Andrzej Micał wprowadził na boisko młodych zawodników, zbierających dopiero pierwsze szlify w ligowych meczach. Drużyna z Gniezna wyczuła szansę dla siebie w takiej sytuacji i na 5 minut przed końcem spotkania zdobyła kontaktową bramkę. Minutę później zanotowali kolejne trafienie i "poczuli wiatr w żagle". Na boisku jednak w naszej drużynie pojawili się bardziej doświadczeni gracze i nie dopuścili oni już do zmiany wyniku, tym samym kolejne 3 pkt powędrowały na konto naszego zespołu!

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - UKH Start 1954 Gniezno 3:2

 

Bramki dla UKS Ósemka:

- Adam Cieślik (1:0 - 6')

- Kamil Pielewski (2:0 - 36')

- Wojciech Laksa (3:0 - 53')

 

Gratulacje dla chłopaków i trenera za dwa wspaniałe zwycięstwa!

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

 

- Jacek Tomaszewski

- Mateusz Ochman

- Adam Ziaja

- Adam Cieślik

- Piotr Śpiewok

- Adam Budny

- Wojciech Laksa

- Dariusz Masłyka

- Przemysław Gołębiowski

- Dominik Karulak

- Paweł Karmelita

- Andrzej Łupikasza

- Sebastian Gralla

- Adam Szołtysek

- Kevin Majchrzak

- Jan Pilis

- Kamil Pielewski

- Aleksander Szewerda

- Kevin Prokop

- Jakub Tomaszewski

Trener: Andrzej Micał

 

www.pzht.pl

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry