Przejdź do treści

UKS Ósemka Tarnowskie Góry V-ce Mistrzem Polski Old Boys

W sobotę 25.02.2023r. w Siemianowicach Śląskich odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Old Boys.

 

Nasi laskarze występowali w kategorii 35+, w której wystąpiło 6 zespołów:

- UKS Ósemka Tarnowskie Góry

- HKS Siemianowiczanka

- KS Stella Gniezno

- Old Boys Środa Wielkopolska

- KS Pomorzanin Toruń

- LKS Rogowo

 

Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Wszystkie drużyny rozegrały po 5 spotkań.

 

W meczu otwarcia zagraliśmy z gospodarzami turnieju, drużną HKS Siemianowiczanka.  Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 1:4.

Wygrywamy pierwszy mecz i zdobywamy cenne pierwsze punkty w turnieju!

 

HKS Siemianowiczanka - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 1:4

 

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Tomasz Wilczęga (10' - 0:1)

- Wojciech Karwath (11' - 0:2)

- Andrzej Łupikasza (13' - 0:3, 15' - 1:4)

 


 

Kolejnym przeciwnikiem naszych Old Boys był zespół KS Stella Gniezno, w którym występowało kilku zawodników grających na co dzień w Hokej Superlidze.

Mecz okazał się bardzo wyrównany. Fenomenalna gra, brawurowe akcje, obrona, atak - wszystko na wysokim poziomie! Wygrywamy skromnie, ale to wystarcza aby dopisać kolejne 3 punkty.

 

KS Stella Gniezno - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 0:1

 

Bramka dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Przemysław Gołębiowski (12' - 0:1)

 


 

Mecz nr 3 okazał się najtrudniejszym i najbardziej wyrównanym spotkaniem dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry.

Drużyna KS Pomorzanin Toruń postawiła trudne warunki. Już na początku spotkania tracimy bramkę. Strzał napastnika z Torunia został zablokowany przez jednego z naszych zawodników, jednakże piłka zmieniając kierunek trafiła do nie obstawionego zawodnika drużyny Pomorzanina, który nie atakowany przez nikogo umieścił piłkę w bramce.

Był to półmetek turnieju dla obydwu drużyn, dla których był to już mecz nr 3 i nawet zdobyty punkt w przypadku remisu przybliżał do miejsc medalowych. Laskarze Old Boys UKS Ósemka Tarnowskie Góry dążyli do zmiany rezultatu, jednakże obrońcy zespołu z Torunia skutecznie niwelowali każde zagrożenie w swoim półkolu strzałowym.

Pomorzanin Toruń próbował kontrować nasz zespół lecz znakomicie ze swojego zadania wywiązywała się dwójka podstawowych naszych obrońców - Paweł Karmelita oraz Wojciech Karwath.

Rozważna gra w obronie Pomorzanina i Ósemki spowodowała, iż żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Tracimy pierwsze punkty w tym turnieju, ale walczymy dalej!

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - KS Pomorzanin Toruń 0:1

 


 

Kolejnym rywalem naszego zespołu byli laskarze Old Boys Środa Wielkopolska. Porażka w poprzednim meczu podziałała motywująco na naszych zawodników, którzy z większym skupieniem i rozwagą rozpoczęli swój kolejny mecz. Bardzo dobra gra naszych Old Boys miała odzwierciedlenie w wyniku końcowym. Zdobywamy kolejne punkty i zaczynamy realnie myśleć o medalu!

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - Old Boys Środa Wielkopolska 2:0

 

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Tomasz Wilczęga (7' - 1:0)

- Przemysław Gołębiowski (8' - 2:0)

 


 

Ważnym meczem, mającym wpływ na to, jakiego koloru krążek będzie w zasięgu Old Boys UKS Ósemka Tarnowskie Góry było spotkanie pomiędzy KS Stella Gniezno a KS Pomorzanin Toruń. Dla drużyn z Torunia było to już ostatnie spotkanie tego turnieju, w którym wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Remis wystarczał im do tego, aby móc się już cieszyć ze złotego medalu.

Tak się jednak nie stało, musieli bowiem uznać wyższość drużyny z Gniezna, która wygrała te zawody 4:2.

 

Taki wynik oznaczał, że medale zostaną rozdzielone pomiędzy drużyny z Gniezna, Torunia i Tarnowskich Gór.

KS Pomorzanin Toruń po rozegraniu 5 spotkań uzyskał 12 pkt. KS Stella Gniezno i UKS Ósemka Tarnowskie Góry zdobyły dotychczas po 9 pkt, lecz miały do rozegrania jeszcze po jednym spotkaniu. Zakładając, że wygrają swoje ostatnie mecze, o końcowej klasyfikacji mistrzostw będzie decydowała różnica bramek.

Zespół z Torunia zakończył rozgrywki z różnicą bramek +5. Identyczną różnicą mógł pochwalić się nasz zespół, jednakże mieli oni do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Naszym Old Boys wystarczało więc wygrać swój ostatni mecz 1 bramką, aby przeskoczyć drużynę KS Pomorzanin Toruń!

 

Nasi zawodnicy z uwagą śledzili ostatni mecz Stelli Gniezno, która miała na koncie również 9 pkt, natomiast różnicę bramek +6. Ich rywalem był zespół HKS Siemianowiczanka. Stella wygrała to spotkanie 1:6, kończąc rozgrywki z 12 pkt i różnicą bramek +11.

 


 

Ostatnim meczem turnieju był mecz pomiędzy naszymi Old Boys UKS Ósemka Tarnowskie Góry i LKS Rogowo.

 

Wiadomym było już, że nasi laskarze mają medal! Jednak w sporcie walczy się o najwyższe trofea. Nie inaczej było i tym razem. Do złota potrzebne było zwycięstwo minimum 6 bramkami, gdyż przy identycznej różnicy bramek decydowało by bezpośrednie spotkanie pomiędzy naszym zespołem a KS Stella Gniezno, w którym to nasz zespół był górą. Niższa wygrana gwarantowała naszym laskarzom srebrny medal.

 

Strzelenie 6 bramek w meczu trwającym 15 minut to zadanie trudne, jednak nie niemożliwe. Niestety dość długo nasz zespół nie potrafił poradzić sobie z formacją obronną drużyny z Rogowa. Dopiero w 8 min wynik meczu otworzył Rafał Sołtysik, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Kolejna bramka padła w 13 min po strzale z karnej zagrywki wykonywanej przez Pawła Karmelitę. Prowadziliśmy 2:0 lecz do końca spotkania pozostawało już niewiele czasu. Wiadomym już było, że nie uda się dogonić bramkami drużyny Stelli Gniezno, która w coraz to radośniejszych humorach obserwowała w skupieniu ten pojedynek. Kropkę nad "i" w tym spotkaniu postawił Adrian Duda, który silnym strzałem pomiędzy nogami bramkarza ustalił wynik na 30 sek przed końcem spotkania.

 

Wygrywamy to spotkanie i cieszymy się ze zdobycia srebrnego medalu, pomimo iż do "złota" zabrakło nam zaledwie 3 trafień!

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - LKS Rogowo 3:0

 

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Rafał Sołtysik (8' - 0:1)

- Paweł Karmelita (13' - 0:2)

- Adrian Duda (14' - 0:3)

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

Klasyfikacja końcowa Halowych Mistrzostw Polski Old Boys, Siemianowice Śląskie 2023:

1. KS Stella Gniezno - 12 pkt, bramki +11

2. UKS Ósemka Tarnowskie Góry - 12 pkt, bramki +8

3. KS Pomorzanin Toruń - 12 pkt, bramki +5

4. Old Boys Środa Wielkopolska

5. HKS Siemianowiczanka

6. LKS Rogowo

 

Srebrnymi medalistami HMP Old Boys 2023 zostali:

- Damian Drygała

- Dariusz Masłyka

- Paweł Karmelita

- Wojciech Karwath

- Andrzej Łupikasza

- Ireneusz Musialik

- Adrian Duda

- Rafał Sołtysik

- Tomasz Wilczęga

- Przemysław Gołębiowski

 

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

 

G R A T U L U J E M Y  !!!

 

Na koniec, pobawmy się troszkę matematyką czy statystyką: na HMP 2022 w Rogowie nasi Old Boys zdobyli brązowy medal, w tym roku - srebrny, więc w przyszłym roku... rachunek jest prosty!

Tego życzymy i za to już trzymamy kciuki!

 

Zdjęcia z turnieju dostępne w zakładce GALERIA.

HMP Old Boys 25.02.2023 Siemianowice Śląskie