Przejdź do treści

Seniorzy zakończyli sezon ligowy na hali

W sobotę, 28 stycznia, na Hali Sportowej przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, odbył się ostatni turniej 1 Ligi Hokeja na Trawie w grupie B.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu w walce o ligowe punkty była drużyna LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie.

Grająca na własnym parkiecie UKS Ósemka Tarnowskie Góry postawiła trudne warunki liderowi rozgrywek grupy śląskiej. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla naszego zespołu po trafieniach Piotra Śpiewoka oraz Tomasza Wilczęgi!

Zawodnicy z Miasteczka Śląskiego w drugiej kwarcie dążyli do zmiany wyniku, zdobywając kontaktową bramkę 3 minuty po wznowieniu gry. Po jednej z akcji naszej drużyny celnym strzałem popisał się Ireneusz Musialik, wyprowadzając ponownie UKS Ósemkę na dwu bramkowe prowadzenie. Na minutę przed końcem pierwszej połowy gościom ponownie udało się zdobyć bramkę.

Bramka "do szatni" podziałała motywująco na graczy LUKS Jedynka, którzy w III kwarcie zdobyli 3 bramki. Z wyniku 3:1 dla Ósemki zrobiło się 3:5 dla zespołu z Miasteczka Śląskiego. Kiedy wydawało się, że to gracze LUKS Jedynki kontrolują przebieg tej części gry, kapitalnym strzałem golkipera gości zaskoczył kapitan naszej drużyny, Adam Cieślik.

Przed ostatnią odsłoną tego spotkania przegrywaliśmy tylko jedną bramką. IV kwarta to rozważna gra z obydwu stron. UKS Ósemka Tarnowskie Góry dwoiła się i troiła, próbując za wszelka cenę doprowadzić do remisu. Jednak zgodnie z przysłowiem: "nie wykorzystane sytuacje się mszczą", to goście zdobyli kolejną bramkę. Nasi zawodnicy, nie mający już nic do stracenia, zaczęli śmielej atakować bramkę rywali, coraz częściej goszcząc w polu strzałowym rywali. Dwie minuty przed końcem Przemysław Gołębiowski pokonał bramkarza LUKS Jedynki, podrywając do walki kolegów z drużyny! Końcówka spotkania to heroiczne ataki naszego zespołu, jednakże wyśmienita postawa bramkarza gości sprawiała, że wynik nie ulegał zmianie. Dosłownie w ostatniej akcji meczu, fenomenalnym rajdem w półkole strzałowe gości popisał się Paweł Karmelita zagrywając piłkę do Przemka, który mógł zostać bohaterem spotkania, jednakże piłka o milimetry minęła bramkę rywali i to drużyna LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie mogła dopisać sobie 3 punkty.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie 5:6 (2:0, 1:2, 1:3, 1:1)

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Piotr Śpiewok (5' - 1:0)

- Tomasz Wilczęga (8' - 2:0)

- Ireneusz Musialik (17' - 3:1)

- Adam Cieślik (29' - 4:5)

- Przemysław Gołębiowski (38' - 5:6)

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie UKS Ósemka Tarnowskie Góry - KS Polonia Skierniewice.

Wprawdzie sytuacja w grupie przed tym meczem była ju jasna i nawet porażka naszego zespołu nie wpłynęłaby na klasyfikację końcową, to jednak zawodnicy UKS Ósemka wyszli na parkiet z wielkim zaangażowaniem. Zapewne wpływ na to miał przebieg meczu pomiędzy tymi zespołami podczas I turnieju w Siemianowicach (przegrywaliśmy już 3:0).

UKS Ósemka od pierwszego gwizdka kontrolowała to spotkanie. Nie wykorzystaną sytuację meczową z poprzedniego meczu postanowił powetować sobie Przemysław Gołębiowski, który strzelił Polonii 5 bramek! Na zakończenie rozgrywek pokonujemy wysoko zespół ze Skierniewic i dopisujemy sobie kolejne punkty.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - KS Polonia Skierniewice 11:3 (4:0, 3:1, 1:0, 3:2)

- Przemysław Gołębiowski (1' - 1:0, 3" - 3:0, 12' - 6"0, 14' - 7:0, 33' - 9:1)

- Paweł Karmelita (2' - 2:0)

- Tomasz Wilczęga (6' - 4:0)

- Dariusz Masłyka (11' - 5:0, 39' - 10:3)

4. KS Polonia Skierniewice

Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 4 lutego na Hali Sportowej w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.