Seniorzy walczyli o punkty w Skierniewicach

W niedzielę, 15 stycznia, odbył sie II turniej 1 Ligi Hokeja na Trawie.

Na parkiecie Hali Sportowej w Skierniewicach laskarze UKS Ósemka Tarnowskie Góry rozegrali dwa mecze.

Pierwszym przeciwnikiem był lider tabeli - zespół LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie. Nasi zawodnicy od pierwszego gwizdka zagrali bardzo ofensywnie, co zaskoczyło przeciwników.

Efektem takiej taktyki była bramka zdobyta przez Mateusza Ochmana już w początkowych minutach meczu. Praktycznie cała I kwarta toczyła się pod dyktando UKS Ósemki.

II kwarta to wyrównana gra obydwu zespołów. Wyrównujący gol dla drużyny z Miasteczka Śląskiego padł w III kwarcie. Bramka dodała animuszu naszym rywalom. Do końca tej części gry oraz na początku IV kwarty przeprowadzali oni atak za atakiem na nasza bramkę.

Już 3 minuty po wznowieniu gry w ostatniej części meczu nasz golkiper musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Prowadzenie 2:1 nieco uśpiło graczy Jedynki, gdyż nasi zawodnicy coraz częściej gościli w polu strzałowym rywali. Po jednej z akcji na listę strzelców UKS Ósemki wpisał się Przemysław Gołębiowski doprowadzając do remisu.

Końcówka spotkania to rozważna gra w obronie z obydwu stron. Do ostatniego gwizdka nie padła już żadna bramka i mecz zakończył się podziałem punktów.

LUKS Jedynka Miasteczko ŚląskieUKS Ósemka Tarnowskie Góry 2:2

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Mateusz Ochman (4'- 0:1)

- Przemysław Gołębiowski (38' - 2:2)

Terminarz tego turnieju sprawił, iż nasz zespół rozgrywał mecz po meczu. Po dłuższej chwili oddechu rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy UKS Ósemka Tarnowskie Góry a HKS Siemianowiczanka.

Niestety, zaangażowanie i walka w pierwszym meczu znacząco wpłynęła na postawę i siły - a raczej ich brak, w starciu z zespołem z Siemianowic. Młodzi zawodnicy z HKS postawili wysoko poprzeczkę naszym chłopakom.

Już I połowa, przegrana 0:6, pokazała, iż nasz zespół będzie miał niewiele do "powiedzenia" w tym meczu. Kilkanaście lat młodszy skład HKS'u konsekwentie wykorzystywał błedy w obronie naszej drużyny.

Pomimo roszad w składzie i zmian taktycznych, wykonywanych przez trenera UKS Ósemka - Andrzeja Micała, nasza drużyna nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywali.

W II połowie przeciwnicy potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu, strzelając kolejne bramki i wygrywając całe spotkanie 1:12. Honorowe trafienie dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry zanotował Andrzej Łupikasza.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - HKS Siemianowiczanka 1:12

Bramka dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

- Andrzej Łupikasza (38' - 1:11)

- Damian Drygała

- Mateusz Ochman

- Adam Cieślik

- Sebastian Gralla

- Dariusz Masłyka

- Adrian Duda

- Tomasz Wilczęga

- Aleksander Wasilewski

Wyniki wszystkich spotkań w 1 Lidze: Polski Hokej na Trawie