Przejdź do treści

Ruszyły eliminacje Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych

W niedzielę, 4 grudnia, nasza drużyna juniora młodszego rozpoczęła sezon halowy.

Na Hali Sportowej w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich odbył się I turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski, zaliczany jednocześnie jako Halowe Mistrzostwa Śląska.

W rozgrywkach biorą udział zespoły:

1. KKS Kolejarz Gliwice

2. UKS Orlęta Sosnowiec

3. UKS Ósemka Tarnowskie Góry

4. HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

Nasza drużyna rozegrała dwa mecze, ulegając HKS Siemianowiczanka 3:0 oraz po zaciętym meczu przegrywając minimalnie z UKS Orlęta Sosnowiec 7:6.

Mecz z drużyną z Sosnowca to był prawdziwy rollercoaster!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry prowadziła już 0:2, aby po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 3:2. Nasz zespół doprowadził do wyrównania 3:3, lecz kolejne trzy trafienia zanotował zespół UKS Orlęta Sosnowiec wychodząc na prowadzenie 6:3.

Czwarta kwarta to skuteczna pogoń za wynikiem naszych młodych laskarzy, debiutujących w kategorii juniora młodszego. Jeszcze na minutę przed ostatnim gwizdkiem remisowali oni 6:6, lecz to do drużyny z Sosnowca należało ostatnie słowo w tym spotkaniu, zdobywając zwycięską bramkę i ustalając wynik meczu na 7:6.

Wyniki I turnieju eliminacyjnego Halowych Mistrzostw Polski juniora młodszego:

KKS Kolejarz Gliwice - UKS Orlęta Sosnowiec 3:6
HKS Siemianowiczanka - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 3:0
HKS Siemianowiczanka - KKS Kolejarz Gliwice 12:1
UKS Orlęta Sosnowiec - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 7:6

Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje i wierzymy, że będziemy mogli wspólnie cieszyć się z pierwszych sukcesów naszych młodych laskarzy w nowej klasie rozgrywkowej!

Zdjęcia z turnieju dostępne w zakładce GALERIA.