"Podwójne" Derby Śląska na remis

Za nami weekend z hokejem na trawie, podczas którego UKS Ósemka Tarnowskie Góry oraz HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie rywalizowały w ramach rozgrywek Juniorów Młodszych oraz 1 Ligi Hokeja na Trawie.

Jako pierwsi, w sobotnie przedpołudnie, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach swoje zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi.

Faworytem tego spotkania był zespół z Siemianowic, który przyjechał do Tarnowskich Gór jako lider tabeli. Nasi młodzi laskarze postawili jednak trudne warunki przed drużyną HKS'u.

Po raz kolejny świetna gra całego zespołu oraz skuteczność w półkolu strzałowym rywali zaowocowała wspaniałą wygraną! Wyśmienita dyspozycja Błażeja Hadery, pozwoliła mu już drugi raz z rzędu skompletować hat-tricka!

Dwie bramki dołożył Filip Wrodarczyk oraz jedno trafienie zanotował Mateusz Nowak.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - HKS Siemianowiczanka 6:3 (1:0, 1:1, 3:1, 1:1)

Bramki dla UKS Ósemka TG:

- Błażej Hadera 3x (1:0 - 11', 3:2 - 37', 4:2 - 41')

- Filip Wrodarczyk 2x (2:1 - 30', 5:2 - 43')

- Mateusz Nowak (6:2 - 52')

- Przemysław Zabielski

- Jakub Kulik

- Adam Kliner

- Bartosz Biały

- Mateusz Warzycha

- Mateusz Nowak

- Błażej Zaleski

- Konrad Kania

- Filip Wrodarczyk

- Maksymilian Kaczmarek

- Błażej Hadera

- Robert Rohrbach

Do rozegrania pozostało ostatnie spotkanie z zespołem KKS Kolejarz Gliwice, a w dniach 10-11 czerwca nasi juniorzy młodsi wezmą udział w barażach o finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zostaną rozegrane w Rogowie.

Drużyna seniorów, swój mecz w ramach rozrywek 1 Ligi, rozegrała na boisku Kompleksu Sportowego "SIEMION" w Siemianowicach Śląskich.

Zespół HKS'u przed tygodniem awansował na 1 miejsce w tabeli, które jest premiowane bezpośrednim awansem do Hokej Superligi.

Gospodarze z wielką rozwagą i wolą walki przystąpili do tego meczu, mając na uwadze o jak dużą stawkę dla nich jest ten mecz derbowy.

Pomimo szybko zdobytej bramki przez zawodników z Siemianowic, jak na mecz derbowy przystało, był bardzo zacięty z mnóstwem sytuacji bramkowych dla obydwu zespołów.

Niestety, kolejne Derby Śląska padły łupem drużyny HKS Siemianowiczanka, która na kolejkę przed końcem rozgrywek pozostała na fotelu lidera.

Kolegom "zza miedzy" gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w ostatniej kolejce 1 Ligi.

HKS Siemianowiczanka - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 3:2 (1:0, 1:1, 0:0, 1:1)

Bramki dla UKS Ósemka TG:

- Jan Kochel (2:1 - 26')

- Mateusz Ochman (3:2 - 47")

- Damian Drygała

- Kamil Kiełbasa

- Kevin Prokop

- Piotr Śpiewok

- Aleksander Wasilewski

- Adam Budny

- Dawid Stasiowski

- Dariusz Masłyka

- Mateusz Ochman

- Jan Kochel

- Adam Szołtysek

- Jan Pilis

- Kamil Pielewski

Ostatnia kolejka spotkań odbędzie się 3 czerwca, a UKS Ósemka Tarnowskie Góry ostatnie spotkanie rozegra przed własną publicznością z drużyną KS Polonia Skierniewice.

Wynik tego spotkania nie będzie miał wpływu na końcowe lokaty, gdyż na kolejkę przed końcem nasi seniorzy mają zagwarantowane trzecie miejsce na koniec sezonu.

www.pzht.pl

Dzięki uprzejmości foto. Mateusz Tunk oraz Foto Czyrwik w zakładce GALERIA znajdziecie obszerną fotorelację z meczu 1 Ligi:

HKS Siemianowiczanka - UKS Ósemka TG 20.05.2023r.