Juniorzy Młodsi z brązowym medalem Halowych Mistrzostw Śląska!

Zakończyły się eliminacje Halowych Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Gospodarzem ostatniego, III turnieju, był zespół KKS Kolejarz Gliwice.

Prawo gry w turnieju finałowym uzyskiwały dwie pierwsze drużyny. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju pewnymi awansu byli zawodnicy HKS Siemianowiczanka .

Nasi zawodnicy zajmowali po dwóch turniejach 3 miejsce, tracąc do drugiej drużyny w tabeli - UKS Orlęta Sosnowiec - 6 punktów. O tym, kto awansuje z drugiego, rozstrzygnął już drugi mecz turnieju, w którym UKS Ósemka Tarnowskie Góry zmierzyła się z zespołem z Sosnowca.

Mecz rozstrzygnął się w IV kwarcie. Nasi chłopcy, aby myśleć o awansie do finałów, musieli ten mecz wygrać, drużynie UKS Orlęta Sosnowiec wystarczał remis.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 33min. Orlęta prowadziły 0:1, ale już 3min. później na tablicy wyników było 1:1. Wyrównującą bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Wrodarczyk.

Zawodnicy UKS Ósemka Tarnowskie Góry dążyli do zmiany rezultatu, aby zachować szansę na awans, lecz to laskarze z Sosnowca jeszcze przed ostatnim gwizdkiem mogli już cieszyć się z awansu. W ostatniej minucie spotkania zdobyli bowiem bramkę na 1:2.

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - UKS Orlęta Sosnowiec 1:2 (0:0, 0:0, 0:0, 1:2)

Bramka dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

Filip Wrodarczyk (1:1 - 33')

Kolejny mecz naszej drużyny z gospodarzami turnieju decydował o końcowej klasyfikacji w eliminacjach.

Zważywszy na fakt, iż miejsca premiowane awansem do finałów były już znane, a zespoły z Tarnowskich Gór i z Gliwic nie uzyskały kwalifikacji, mogło sie wydawać iż będzie to spotkanie o przysłowiową "pietruszkę".

Tak niestety nie było, gdyż turnieje eliminacyjne Halowych Mistrzostw Polski, zaliczane były jednocześnie jako Halowe Mistrzostwa Śląska.

Wiadomym było, że Halowym Mistrzem Śląska juniorów młodszych 2022/2023 została HKS Siemianowiczanka, a srebrne medale i tył V-ce Mistrzów Śląska przypadł drużynie UKS Orlęta Sosnowiec.

Ewentualna wygrana naszego zespołu pieczętowała zajęcie trzeciego miejsca i zapewniała zdobycie brązowych medali!

W tym spotkaniu emocje towarzyszyły do ostatniego gwizdka!

Już w 5min. meczu na prowadzenie UKS Ósemka Tarnowskie Góry wyprowadził Filip Wrodarczyk. Kolejne bramki padały już w samej końcówce spotkania. KKS Kolejarz Gliwice doprowadził do wyrównania na 4min. przed ostatnim gwizdkiem, skutecznie wykonując "krótki róg".

Trener Aleksader Szewerda dwoił się i troił motywując swoich podopiecznych z ławki rezerwowych.

W ciągu ostatnich 60 sekund meczu, nasi młodzi laskarze zdobyli kolejne dwie bramki, pokonując kolegów Gliwic i zapewniając sobie brązowe medale Halowych Mistrzostwa Śląska 2022/2023!

UKS Ósemka Tarnowskie Góry - KKS Kolejarz Gliwice 3:1 (1:0, 0:0, 0:0, 2:1)

Bramki dla UKS Ósemka Tarnowskie Góry:

Filip Wrodarczyk (1:0 - 5', 3:1 - 40')

Robert Rohrbach (2:1 - 40')

- Przemysław Zabielski

- Jakub Kulik

- Adam Kliner

- Bartosz Biały

- Mateusz Warzycha

- Mateusz Nowak

- Błażej Zaleski

- Konrad Kania

- Filip Wrodarczyk

- Błażej Hadera

- Robert Rohrbach

Wyniki III turnieju eliminacyjnego Halowych Mistrzostw Polski juniora młodszego:

KKS Kolejarz Gliwice - HKS Siemianowiczanka 2:8
UKS Ósemka Tarnowskie Góry - UKS Orlęta Sosnowiec 1:2
KKS Kolejarz Gliwice - UKS Ósemka Tarnowskie Góry 1:3
HKS Siemianowiczanka - UKS Orlęta Sosnowiec 4:1

Tabela po III turniejach eliminacyjnych:

Klasyfikacja końcowa:

1. HKS Siemianowiczanka - Halowy Mistrz Śląska 2023 - prawo gry w turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski

2. UKS Orlęta Sosnowiec - Halowy V-ce Mistrz Śląska 2023 - prawo gry w turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski

3. UKS Ósemka Tarnowskie Góry - brązowy medalista Halowych Mistrzostw Śląska 2023

4. KKS Kolejarz Gliwice

Trenerowi Olkowi i wszystkim zawodnikom G R A T U L U J E M Y   ! ! !

Zdjęcia z turnieju dostępne w zakładce GALERIA.

HMP junior młodszy 12.02.2022r. Gliwice