Za nami Rodzinny Turniej Badmintona

Sukcesem okazał się pomysł zorganizowania turnieju dla dzieci oraz rodziców!

W sobotę, 11 marca, na Hali Sportowej przy Parku Wodnym odbył się "Rodzinny Turniej Badmintona".

W turnieju wystąpili młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubów LKS "LOTKI" Śląsk Koszęcin, STB Energia Lubliniec oraz UKS Ósemka Tarnowskie Góry.

W sumie do rywalizacji przystąpiło 27 dzieci, które zostały podzielone na 3 grupy oraz 12 rodziców, którzy rywalizowali w grze podwójnej, tzw. deblu.

Rodzice wrócili pamięcią do dawnych lat, kiedy grywali w kometkę, a dzieci, chcąc dorównać rodzicom, dawały z siebie wszystko, aby wygrać kolejny mecz.

Przez 5 godzin na parkiecie panował klimat dobrej zabawy z elementami wspólnej rywalizacji. Każdy mecz dostarczył nam niesamowitych emocji, a uczestnicy pokazali ducha walki.

Podczas turnieju klub wraz z rodzicami zorganizowali kawiarenkę. Można było się napić kawy, zjeść ciasto oraz smakołyki, aby osłodzić sobie czas trwania turnieju.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach:

Grupa I:

1 miejsce - Judyta Maleska (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

2 miejsce - Tymoteusz Rynek (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

3 miejsce - Jeremiasz Gryboś (LKS "LOTKI" Śląsk Koszęcin)

Grupa II:

1 miejsce - Agata Nikoniuk (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

2 miejsce - Dominik Cytrycki (STB Energia Lubliniec)

3 miejsce - Filip Czmyr (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

Grupa III:

1 miejsce - Ignacy Frączek (LKS "LOTKI" Śląsk Koszęcin)

2 miejsce - Maciej Klimza (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

3 miejsce - Mikołaj Czmyr (UKS Ósemka Tarnowskie Góry)

Wśród rodziców najlepszą parą w deblu zostali Emilia i Karol Maleska (UKS Ósemka Tarnowskie Góry).

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Zdjęcia z turnieju dostępne w zakładce GALERIA.

Badminton - Turniej Tarnowskie Góry 11.03.2023r.